
Росія може готуватися до посилення обстрілів України | ОГЛЯД
У Києві та області від початку квітня 2025-го не оголошували повітряної тривоги. Тобто не відбувалося атак безпілотниками чи ракетами з боку російської армії. У ніч проти 1 квітня цього року росіяни не запустили по Україні жодного ударного безпілотника типу “шахед”.
На тлі переговорів між Україною та США і останніх із Росією раптова зміна російської тактики тиску на мирних жителів могла би видатися просуванням до припинення воєнних дій. А це, у свою чергу, може послабити пильність українців до власної безпеки.
Тому Frontliner звертає увагу своїх читачів на те, що така оцінка ситуації є занадто оптимістичною. Дії та заяви Росії свідчать лише про підготовку до посилення атак як на мирні українські території, так і на фронті.
Вже в ніч проти 2 квітня 2025 року російська армія атакувала Україну 74 “шахедами”. Ударів було завдано по Харківщині, Донеччині та Одещині, зазначають у Повітряних силах ЗСУ.
Харкові внаслідок російського обстрілу постраждали не менше 8 людей, з яких 3 – неповнолітні, повідомляє з місця подій репортерка Frontliner Вікторія Калімбет. Пошкоджено близько 20-ти приватних будинків, сталися пожежі, зокрема на території цивільного підприємства. Крім того, російський безпілотник «Молнія» вдарив по багатоквартирно будинку у Київському районі Харкова.
Вдень 2 квітня внаслідок удару російською балістичною ракетою загинули 3 людей у Кривому Розі, заявляє повідомив керівник міської військової адміністрації Олександр Вілкул.
Також від початку доби 2 квітня на фронті відбулося 133 бойових зіткнення на 11 напрямках, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил. Висока активність ворога наразі зберігається на Покровському напрямку – відбулося 46 боїв різної інтенсивності, йдеться у зведенні Генштабу.
На тлі таких фактів не виглядає несподіванкою те, що Росія “відмовляється від перемир’я”, як пише Reuters. Видання зазначає, що пропозиції США щодо припинення війни в Україні у нинішньому вигляді неприйнятними для Росії.
«Коментарі заступника міністра закордонних справ Сергія Рябкова свідчать про те, що Москва і Вашингтон поки що не змогли подолати розбіжності, про які президент Володимир Путін говорив більш як два тижні тому, коли заявив, що пропозиції США потребують доопрацювання», – йдеться у статті Reuters.
Лише підтвердженням тому стала заява російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, яку поширили пропагандистські ресурси країни-агресора.
Він запевняє, що Москва передала США, а також ООН і ОБСЄ дані про нібито порушення Україною домовленості щодо припинення вогню по енергетичній інфраструктурі.
Тим часом Генштаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони України неухильно дотримуються досягнутих із партнерами домовленостей щодо зупинки ударів по енергетичних об’єктах.
Тобто Росія не послабила атак зброєю, але активізувала інформаційну атаку спрямовану на обвинувачення України у небажанні досягти миру. Навряд чи, це свідчить про наміри росіян зупинити свою агресію, чи бодай зменшити кількість обстрілів мирних територій України. Скоріше, навпаки, йдеться про фабрикування вдаваних підстав для посилення атак. Відтак немає і причин для українців послаблювати свою пильність, зокрема, до власної безпеки.
Минулого року кількість загиблих і поранених цивільних осіб в Україні внаслідок агресії Росії зросла на 30% порівняно з 2023-м. Про це повідомили в Моніторинговій місії ООН із прав людини. Протягом трьох років від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну організація підтвердила дані про 12 654 загиблих і 29 392 поранених цивільних в Україні. Серед них, як свідчать дані ООН, – 673 загиблі дитини, 1865 – поранених.
***
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
